Duben 2009

Materiál :)

30. dubna 2009 v 15:29 NÁRAMKY:)

Materiál :)

príprava :))


PRÍPRAVA ........... :))) ♥
Nejprve se musíme rozhodnout jaký náramek vytvoříme. Podle vzoru vybereme barvy a počet bavlnek. Bavlnky nastříháme v potřebné délce. V knihách je přesně popsáno, jak mají být nitě dlouhé. U hubených náramků (do 8 nití) obecně platí pravidlo, že stačí stejná délka jako třikrát omotat kolem zápěstí. Samozřejmě je ale vždy lepší ustřihnout nit raději delší než kratší. Sice lze nit nastavit, ale je to zbytečná komplikace. Také nesmíme zapomenout, že když budeme motat náramek na krk, čelenku nebo třeba záložku do knihy, budeme samozřejmě potřebovat mnohem delší nitě. A také čím je náramek silnější, tím delší nitě musíme nastříhat. A délka bavlnek závisí i na samotném vzoru. Některé bavlnky mohou sloužit pouze jako spodní a jejich spotřeba je minimální, zatímco bavlnky, které se ve vzoru hodně objevují musíme mít dlouhé třeba i metr a půl.
Když máme nitě nastříhané, svážeme je do uzlu a uzel propíchneme svíracím špendlíkem. Nesmíme zapomenout nad uzlem nechat přibližně deset centimetrů volné příze, abychom z ní mohli na konci uplést copánek, kterým se náramek připevní na ruku. Poté nitky připevníme špendlíkem na nějakou podložku. Můžeme buď na kalhoty nebo si kolem nohy omotáme šátek a do něj nebo třeba na malý polštářek nebo jako Betty na herduli, která se používá na paličkování. Prostě tam, kde nám to bude vyhovovat nejvíce. Někomu prostě klasické motání náramků nejde a lidé si hledají různá usnadnění, aby se bavlnky tolik nezamotávaly a práce pro ně byla přehlednější. A tak se bavlnky různě namotávají na kolíčky nebo jiné sponky, aby nebyly příliš dlouhé a lépe se s nimi pracovalo.
Ze začátku si musíme pečlivě bavlnky seřadit podle pořadí dle návodu. Nitky se do sebe velmi rády zamotávají, takže určitě budete potřebovat trochu trpělivosti. Pokud se vám stane, že se spletete, například přeskočíte jednu nit nebo špatně utáhnete hlavní nit a prokukuje vám spodní nit, vždy můžete uzlíky rozpárat. Jednoduše vezmete špendlík a uzlíky rozvážete.
Začátek náramku je většinou nejtěžší částí. Umotat několik prvních řad je náročné, protože nemůžete pořádně utahovat a opírat se o předchozí řady. Musíte vytvořit správný sklon uzlíků a přitom je dostatečně utáhnout. Výborným pomocníkem pro začátek náramku jsou kuchynské svorky :)). Není to příliš velká investice, prodávají se v různých velikostech a využijete je vážně i v kuchyni. Sehnala jsem šest kusů za 30 kaček.
Díky nim pro vás první řady náramku budou pohodička. Bavlnky si srovnejte podle vzoru a potom na ně přiklapněte svorku. Náramek na ukázce je písmenkový a pleten do čtvercové sítě, tudíž řady jsou rovné. Díky svorce uděláte řady krásně rovné a hlavně perfektně utáhnete uzlíky. Uzlíky se neposunují, po několika řadách svorku sundáte a máte perfektně rovné řady a začátek bez problémů. Stejně tak u klasického šikmého náramku, jen si svorku nastavíte tak, aby měla správný sklon. Podobně se dá využít i kolíček na prádlo, pokud potřebujete něco hned teď, ale svorka je vhodnější.
Když je náramek hotový, musíme provázky ukončit. Nejprve se rozváže uzel, ve kterém byl zapíchnut svírací špendlík a potom upleteme na obou stranách náramku jeden nebo dva stejně dlouhé copánky, kterými se náramek zaváže na ruce. Pokud je náramek silnější doporučuji na každém konci uplést dva copánky. Vypadá to pěkně a je to praktické. Jednotlivé copánky můžeme svázat kolem zápěstí tradičními třemi uzlíky nebo klasickým ambulantním neboli křížovým uzlem.
Také můžeme udělat na jednom konci náramku smyčku a na druhém dva copánky. V tomto případě s tím ale musíme počítat už na začátku při stříhání nití. Ustřihneme totiž jen polovinu nití, ale v dvojnásobné délce a v polovině z nich upleteme copánek, který nám vytvoří plochou smyčku. Nebo můžeme jednou nití omotat ty ostatní a vznikne omotaná smyčka. Nit, kterou budeme ostatní omotávat, musí být dostatečně dlouhá, aby nám potom vystačila na samotné pletení vzoru. Já osobně smyčky skoro vůbec nepoužívám. Zdají se mi nepraktické, ale jsou docela pěkné.
Další možnost ukončení náramku je našití gumy na konce náramku. Vhodné to může být například pro děti. Náramek si můžete snadno sundat, kdy chcete. Když se náramek obnosí a copánky se přetrhnou, ale náramek se dá ještě nosit a je pěkný a především pokud je to nějaký silnější vzor, který vám dal hodně práce, tak si na konce jehlou a nití našijte klasickou silnější gumu a můžete ho nosit dál. Je to vcelku praktické.

Jak uvedla Charlotte na Lopouchu :D, tak si na konce náramku můžete přidělat i klasické kovové zapínaní. Přišívá ho jehlou a nití na konec náramku a konce bavlnek ještě potírá tekutým průhledným lepidlem. Náramek s tímto zapínáním si pak můžete sundat kdykoliv chcete.

nožničky, :) koráliky:)


NŮŽKY:
kterými budeme bavlnky stříhatVšechny potřeby se dají sehnat v jedné galanterii a moc peněz vás to stát nebude.
A to je tak všechno. Samozřejmě můžeme použít i další materiály jako je kůže nebo korálky. V knihách jsou také návody na několik kožených náramků. Velice pěkně vypadají korálky, které jsou vetkány do náramku. Fantazii se už meze nekladou a každý může vytvořit to, co ho napadne. Dále se dají použít různá zapínání na ukončení náramků.

BAVLNKY:P


BAVLNKY:
Můžeme použít klasické slabé bavlnky nebo moulinky, které jsou silnější nebo perlovou přízi různých tlouštěk. Já osobně používám moulinky a pro začátečníky je vřele doporučuji, naopak rozhodně nedoporučuji plést náramky z vlny. Náramky z vlny se mi vůbec nelíbí..
Hrozně důležité je taky, aby bavlnky byly stejně tlusté! Nikdy nemůžete plést náramek ze tří moulinek a tří slabých bavlnek, protože by to potom ve vzoru dělalo velkou neplechu.
Prodávají se také žíhané bavlnky. Na první pohled vypadají skvěle, jenže pokud s nimi děláte nějaký složitější vzor, nejsou vhodné, protože vzorek zanikne. Doporučuji je tedy pouze na obyčejné proužkované nebo šipkové náramky, a nebo nějak vhodně zkombinovat.

ZAVÍRACÍ ŠPENDLÍK:
neboli Sichrhajcku, pomocí které náramek připevníme k nějaké podložce - noze, polštářku nebo něčemu jinému.zdrojik pre mna:
zdrojik pre teba:

Puberta snad u mě nikdy neskončíJ

27. dubna 2009 v 18:58 PUBERTA=)
Puberta snad u mě nikdy neskončíJ
Jana je prostě úžasná!Je i neuvěřitelně vtipná,roztomilá a okouzlující holka,která kolem sebe šíří skvělou náladu a umí si poradit v každé situaci! Proto naši žáci jí vybrali jako nejlepší kámošku a holku na základní škole Pražská a stala se naší poradkyní.
A tady jste jí položili pár otázek:
Co je pro tebe láska: kyslík pro život
Nikdy bys nedokázala: přeplavat La Manche
Největší strach máš: ze strachu J
Kluci jsou pro tebe: bezva kámošiJ
Nejlepší období v tvém životě: právě teď a tady
Kvůli lásce bys: oželila svůj život
Ideální kluk: Kubík J
Jaká jsi v pubertě,co si nejšílenějšího zatím podnikla:
Mám pocit,že pro mě puberta nikdy neskončíJ. Moje máma od mých 12 let začíná šedivět, asi je to se mnou těžký.Nejšílenější věc byla asi ta že sem zmrazila bráchovi spodní prádlo všechno a pak ho před ní rozlámala na malý kousíčky J
Pamatuješ na svou první lásku: jasně kdo by zapomněl bylo to ve školce,jmenoval se Petr a díky neustálému líbání jsme pořád mívali opary rodičům ti už bylo podezřelý a tak nás prokoukliJ Zdravím tě Peťo
Čeho si u kluků všimneš na první pohled:
První je jejich chování,potom pusa,pak ruce,oči ….atdJ
Máš v rukávu nějaké speciální balicí fintičky:
Tak ty nikdy neprozradím!!Kdo ví třeba je ještě budu potřebovat J
Co bys klukovi nikdy neodpustila a co ti nejvíc na nich vadí:nemám ráda slabochy a sraby a taky bych neodpustila zradu i když jsem jí 3X odpustila a pak jsem na to doplatilaL
Když si tu zmínila Kubu myslíš že by to mohlo mezi vámi klapat:Kubík je strašně moc hodnej klučina, musím se přiznat že k němu cítím i něco víc než kamarádství a jestli by to mezi náma mohlo klapat tak si myslím že joJ
Na co se těšíš v nejbližší době: Že budu moc pomáhat dětem v dětským domově a poradit vám v nouziJ
Letos si vybraná za nej.kamošku a holku ve škole jak se cítíš:Je hezké vědět, že mě hodně lidí považuje za kamarádku a je jich přes 100 ale na druhé straně mám i teď své nepřátelé kteří mi to závidí. Nejraději bych se toho vzdala je to moc velká zodpovědnost odpovídat na dotazy a pomáhat dětem. Ale můžu vám slíbit že se vám pokaždé budu pokusit pomoct a postarat se aby děti v dětském domově ve Znojmě měli to co potřebují k životuJ
Co je nejlepší na tom být oblíbená u svých spolužáků a učitelů: Že sem si u nich získala důvěru.a že jim mohu pomoci.
Co nejraději nosíš za oblečení:džíny a nějaké tričko(sport.oblečení) J
Čím budeš až vyjdeš devátou třídu: Kosmetičkou
Co nejvíce miluješ: nejvíce mám ráda své miláčky zvířecí,a pak když je i ten nějakej miláček tak jehoJ, přátelé,rodinu,zvířata a svoji partuJ
Co děláš,když máš všeho nad hlavu a potřebuješ vypnout:
Jdu na procházku se svýma pejskama a nebo zajdu za svým přítelem a nebo za partou aby mi poradiliJ
Na tvých webových stránkách máš otevřenou poradnu,poradíš i ohledně sexu: Bylo mi řečeno, že mám radit na všechny otázky tak i jak po fyzické tak i po psychické stránce takže anoJ
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/19/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */

Co to je PUBERTA?

27. dubna 2009 v 18:57 PUBERTA=)
Co to je PUBERTA?

Puberta (dospívání) je proces tělesných změn. Kdy se z dětského tělíčka stává dospělé tělo se schopností se rozmnožovat.Puberta je inicializována hormonálními signály z mozku do pohlavních orgánů. Pohlavní orgány produkují různé hormony, které stimulují růst. Funkci nebo proměny mozku, kostí, svalů kůže, vnitřních a pohlavních orgánů. Růst se zrychluje v první části puberty a vrcholu dosahuje na konci. Před pubertou se tělesné odlišnosti mezi chlapci a dívkami. Omezují se pouze na oblast genitálií. Během puberty se rozvinou rozdíly ve velikosti, tvaru, a tělesných struktur a systému.

Puberta u dívek

27. dubna 2009 v 18:56 PUBERTA=)

Puberta u dívek


Jako prvním viditelným fyzickým znakem je růst prsou. Ten nastává většinou v 11 až 12 roku. Ale není to pravidlem, tudíž ti mohou prsa začít růst dřív nebo později. Nejlepší je se zeptat mamky, kdy jí začaly růst prsa. Většinou to bude ve stejným období. Taky záleží jestli jsi hubenější postavy tak ti prsa většinou začnou růst později. A holky, který mají pár kil nahoru tak už mají prsa. Ale tohle taky není pravidlem.
Dalším znakem jsou chloupky. Světlejší chloupky jsou na rukách a nohou. Tmavší bývají v podpaží a na genitáliích.
Pak jsou další změny. Změna těla => holkám se začínají zakulacovat boky.
Velká změna pro holky je menstruace. Ale to už je kapitola sama pro sebe.

Ananásová diéta

27. dubna 2009 v 18:54 RADY PRE BABY=P

Ananásová diéta

Pripravte si niektoré z našich skvelých štyroch jedál a ostatné chody dňa dodržiavajte podľa rozpisu.

Raňajky

100 g ananásu
1 veľká mandarínka
1 stredné jablko
1 PL pšeničných klíčkov
1 ČL medu

Desiata

150 g ananásu

Olovrant

1 biely jogurt
1 PL pšeničných vločiek

Nápoje

Minimálne 2 litre minerálnej vody alebo bylinkového čaju.
Kávu nahraďte čiernym čajom. Používajte len čerstvý ananás. Len ten vás zasýti, osvieži a zlikviduje vaše tukové zásoby.

Kurací tanier s ananásom

100 g kuracích pŕs, 2 póry,100 g ananásu, 100 g šampiňónov z konzervy, olej, čierne korenie, soľ.
Prsia nakrájajte a osmažte prudko na oleji. Pridajte na kolieska nakrájaný pór a duste ešte asi 3 minúty. Potom pridajte šampiňóny a pokrájaný ananás. Dochuťte soľou a čiernym korením, prípadne sójovou omáčkou.

Karí ryža s ananásom

100 g ananásu, 40 g ryže, 1 mrkva, karí korenie podľa chuti, olej, soľ, petržlenová vňať.
Ryžu uvarte spolu s karí korením. Mrkvu očistite, uvarte a pokrájajte. Primiešajte do ryže. Nakoniec posekajte nadrobno ananás a všetko premiešajte. Osoľte a dozdobte petržlenovou vňaťou.

Ryžový chlebík s tvarohom

1 plátok ryžového chlebíka, 120 g tvarohu, trocha minerálnej vody, menší kúsok ananásu, 1 malina alebo jahoda.
Mäkký tvaroh dobre rozmixujte s minerálkou. Natrite ho na kúsok ryžového chlebíka. Naň poukladajte nadrobno pokrájaný ananás. Dozdobte malinou.

Ananasový šalát

30 g ovčieho syra,1/2 hlávky ľadového šalátu, trochu rukoly, 100 g plátkov ananásu, 3 vlašské orechy.
Ananás rozložte na tanier, naň urobte misku z hlávkového šalátu a naplňte ju rukolou a ovčím syrom pokrájaným na kocky. Nakoniec posypte orechmi, prípadne pokvapkajte trochou oleja.
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/19/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */

CHCEM biele zuby!

27. dubna 2009 v 18:53 RADY PRE BABY=P


  • CHCEM biele zuby!
Ak od nadmerneho pitia caju a kavy tvoje zuby zozltli,nemusis hned utekat k zubarovy na bielenie.vyskusaj stary dobry sposob so sodou bikarbonou.Je omnohom lacnejsi ako bieliace zubne pasty.Nasyp si na zubnu kefku trocha sody bikarbony a vydrhni si nou zuby.Kedze si mozes poskodit zubnu zubnu sklovinu,pouzivat tento sposob maximalne dvakrat do tyzdna.Odstranis zafarbenie az tak,ze neuveris vlastnym ociam.
Popri kave a caji''skvelo''zafarbia zuby aj:
  • -cevene vino
  • -curry
  • -soja
  • -ovocne stavy
  • -kola

Vtipy - O politice

27. dubna 2009 v 18:51
Vláda dnes oznámila, že mění státní znak ze lva na kondom, neboť takový symbol mnohem přesněji vyjadřuje politiku vlády. Kondom se stejně jako inflace dokáže rozpínat, brzdí produkci, ničí další generace, chrání čůráky a dává člověku pocit bezpečí, zatímco je jebán.
.....
Jaký je rozdíl mezi českým politikem a baterií? Baterie má alespoň jedno plus!
.....
Ministr dopravy využil padesátiminutového zpoždění vlaku k přiblížení se veřejnosti a na pražském nádraží narychlo zorganizoval mítink s čekajícími. Informace o průběhu nám podal jeho mluvčí, s odůvodněním, že pan ministr není schopen odpovídat na otázky se zlomenou čelistí a přeraženým žebrem.
.....
Dívají se manželé doma na televizi, když se tam ve zprávách mihne jim známý místní politik. Manžel se na něho zadívá a pronese: "Vypadá jako dobrosrdečné prasátko a zatím je to pěkná svině."
.....
Proč se na ministerstvu zahraničí ruší záchody? Nejsou potřeba, Svoboda s každým hovnem běží hned do Ameriky!
.....
Co mají společného Ctirad, Gross a švestky? Všechny zahubila Šárka.
.....
Baví se dva: "To je zajímavé, ale politické vtipy se nějak vytratily. To v dobách nejtemnějších, když bylo nejhůře..." - "No, asi se dnes lidem daří moc dobře." - "Jéje, tak přece jen nějaký vtip!"
.....
Zavolá si Klaus Grosse na kobereček: "Chci slyšet pravdu, kdes vzal peníze na byt!" - "Jeden pán mi dal milion do kapsy." - "A to se nestydíš nechat se zkompromitovat za milion?" - "Stydím, ale když on u sebe víc neměl!"
.....
Inzerát: Koupím vilu od poslance za cenu, kterou uvedl v majetkovém přiznání.
.....
Rozdíl mezi krtkem a poslancem? Krtek hrabe od sebe, poslanec pod sebe
.....
Oře sedlák na poli s volem. Kolem jde zemědělský poslanec a ptá se: "Pantáto, je to pravda, že při orání hovoříte s volem?" - "Jo, to je pravda, ale teď nemám čas, přijďte zítra!"
.....
Na zasedání výkonné rady ČSSD povídá její předseda: "Po volbách, které letos určitě vyhrajeme, budeme nominovat na ministra financí pana kardinála." Jeden novinář se ptá, proč zrovna pana kardinála. "Pane, odpověď je zcela jednoduchá. Pan kardinál ví, kde je Bůh a jenom Bůh ví, kam ODS zašantročila peníze našeho státu."
.....
Chlap předvádí svým přátelům své nové skvělé autorádio. "Koukněte, je aktivovaný hlasem, třeba když řeknu Country..." Rádio samozřejmě začne hrát nějaké country. Pak to zkusí ještě s pár stanicemi a když už toho mají všichni dost, jdou se projet. Dojíždějí ke křižovatce, když vtom někdo před nimi zastaví přímo na místě. "Debil!" zařve chlap. Vtom se rádio přeladí: "No, milý kolego, to víte, my teď půjdeme vládě po krku..." ozve se z rádia hlas Miloše Zemana.
.....
Jednou se stalo, že hodně silná sněhová bouře doslova zasypala silnice v jednom okrese na severu. Všechny dopravní značky byly pod sněhem. Proto se následující jaro odhodlal okresní úřad nákladem dvou miliónů korun zvýšit všechny značky o půl metru. Jeden místní zemědělec to komentoval takhle: "No, je to docela fůra peněz. Ale ještě, že to zařizuje okres. Kdyby to měla řešit vláda, určitě by navrhli snížit všechny silnice."
.....
Pan Kalianko poslouchá v hospodě, jak si vyprávějí politické vtipy: "Tenhle je dobrý, to si musím napsat! Jak se jmenujete?"
.....
Paní učitelka se ptá Janíčka: Jaký je čas "slibuji, slibuje, slibujeme" ? Honzíček odpoví: Prosím, před volbami!
.....
Když slepičinec je slepičí exkrement a kravinec je kravský exkrement, co je potom lidovec?
.....
Nejlepší politický vtip je takový, na který když si po letech vzpomenete, tak se smíchy až za mříže popadáte...
.....
"Jaký je rozdíl mezi Billem Clintonem a Václavem Havlem?" "Václav Havel by si Moniku Lewinskou vzal."
.....
Jaký je rozdíl mezi českým politikem a baterkou? Baterka má pouze jediné minus.
.....
Přijdou George Bush, Vladimír Putin a Václav Klaus do nebe. Stojí před Bohem, ten ukáže na Bushe. "Kdo jsi ty?" ptá se. Bush odpoví: "Já jsem George Bush, president Spojených států amerických." "Dobře, posaď po mé pravici. A kdo jsi ty?" ptá se Putina. Ten odpoví: "Já jsem Vladimír Putin, president Ruska." "Dobře, posaď se po mé levici. A kdo jsi ty?" zeptá se nakonec Klause. Ten na něj ukáže prstem a řekne: "Já jsem Václav Klaus a TY mi sedíš na židli

Vtipy - O skole

27. dubna 2009 v 18:50
Malý chlapec stojí v poli a radostně pozoruje rudý obzor. Kolem jde pocestný a říká: "To je nádhera! Taky Tě tak těší ten západ slunce?" "To není západ slunce. To hoří škola!"
.....
Profesor zkouší hezkou studentku a chce jí dát šanci, takže zažertuje: "Jaký je rozdíl mezi studentem FAMU, medicíny a tramvají?" "Studenti jsou stejní a pod tramvají jsem ještě neležela!"
.....
Profesor zkouší ze zoologie: "Co je to za ptáka?" a ukáže ze zakrytého tvora jen nohy. "Nevím.", odpovídá student. "Tak je to za pět, jak se jmenujete?" konstatuje profesor. Student si vyhrne nohavice: "Můžete také hádat!"
.....
Na hodině biologie zmínil profesor, že v mužském semenu je vysoký obsah glukózy. Jedna mladá slečna se zeptala, jestli tomu rozumí dobře, že v mužském semenu je hodně glukózy, a když ji profesor ujistil, že je to opravdu tak a dodal přesná čísla, slečna se ptá: "Jak to, že tedy nechutná sladce?" Po chvilce hromového ticha se celá třída šíleně rozřehtala. Slečna totálně zrudla ve tváři, beze slova shrábla z lavice věci a vydala se ke dveřím rozhodnutá se nikdy nevrátit. Když brala za kliku, profesor s naprosto chladným výrazem ve tváři zodpověděl její dotaz: "Nechutná sladce, protože chuťové buňky pro sladkou chuť jsou umístěny na špičce vašeho jazyka."
.....
Ptá se učitelka dětí: "Tak děti, co nám dává ovečka? "Přihlásí se Anička a říká: "Ovečka nám dává vlnu. "Paní učitelka se zeptá: "A co nám dává slepička? "Přihlásí se Ptruška a říká: "Slepička nám dává vajíčka." Paní učitelka dál ptá: "A co nám dává kravička?" Přihlásí se Pepíček a říká: "Kravička nám dává domácí úkoly!"
.....
Dva mladíci studovali chemii v Praze. Celý rok se jim docela dařilo, vypadali na vzorné studenty. Víkend před závěrečným testem se proto rozhodli, že se trochu uvolní, a odjeli za kamarády na Moravu trochu oslavovat. Jenže to přehnali a prospali celou neděli. Do Prahy dorazili v pondělí ráno, naprosto neschopní rozumně uvažovat. Odpoledne po termínu testu přišli za profesorem a začali mu vysvětlovat, jak byli na víkend pryč a když se vraceli, píchli kolo a strávili půlku noci na silnici v marné snaze někoho stopnout, takže nestihli dorazit na koleje včas a prošvihli test. Profesor se zamyslel a rozhodl, že mohou tedy přijít na písemku druhý den. Oba si oddechli, na kolejích zapadli na pokoj a zopakovali si látku. Druhý den je profesor posadil každého do jedné místnosti a přinesl jim zadání testu. Na první straně byla otázka za pět bodů, cosi o koncentracích roztoků, takže to v pohodě oba zmákli. Ale byli zatraceně překvapení, když otočili papír a tam stálo: "Otázka za 95 bodů: Které kolo?"
.....
Student skládá zkoušky. Profesor se ptá: "Co nejvíc způsobuje poceni u člověka?" "Vaše otázky" - odpovídá student
.....
Nováku, na vaší lavici je 7 much. Když zabijete jednu, kolik jich tam zbude? Jedna, ta mrtvá. Ostatní uletí.
.....
Pan Kalianko se před operací shání po peněžence. "Ale to nespěchejte, vděčnost primáři můžete vyjádřit až po operaci." - "Na to já nemyslím, chci si jen přepočítat peníze, než mně uspíte!"
.....
U lékaře: "Pane Kalianko, doufám, že nepijete pivo na lačný žaludek?" - "Ne, pane doktore, já si předtím vždy dám decku rumu!"
.....
Pan učitel zadává ve škole slohovou úlohu na téma: Co bych dělal, kdybych byl majitel velké firmy. Všichni se pustí do práce, jenom Pepík nic. Pan učitel k němu přijde s otázkou proč nic nepíše. Pepíček odpoví: "Čekám na sekretářku!"
.....
Víte,jaký je rozdíl mezi školou a vězením? Žádný, sedíš, a nevíš za co!
.....
Před školou je vůl a ihned se na něj běží podívat děti. Vyjde pan ředitel a aby se šli učit, ale Pepíček tam zůstane. Pan ředitel mu naplácá a Pepíček se rozbrečí. Přijde za ním učitel a ptá se ho proč brečí a Pepíček na to: Pan ředitel mi naplácal a přitom jsem tomu volovi nic neudělal.
.....
V nemocnici: "Museli jsme vám amputovat nohu, ale máme pro vás dobrou a špatnou zprávu - ta špatná je, že jsme se spletli a amputovali tu zdravou, ta dobrá je, že se ta, kterou jsme chtěli amputovat, se úplně zhojila!"
.....
Ukrajinský dělník ze stavby přišel k doktorovi a lámanou češtinou mu vysvětluje, že má zácpu. Doktor ho prohlídne a pak povídá: "Předkloňte se a opřete se tady o stůl." Zedník se přehne přes stůl a doktor ho vší silou kopne do zadku a pak ho pošle na záchod. Zedník za chvilku vyjde ven a povídá: "Doktore, to je paráda. Co mám dělat, aby se mi to nevrátilo?" - "Přestaňte se utírat pytlema od cementu!"
.....
Pan Kalianko si stěžuje u doktora, že neví, co je s ním, na co sáhne, to zkazí. Doktor jej pečlivě prohlédne a konstatuje: "Je to jednoduché - chybí vám jen dva důležité vitaminy - I a Q"
.....
Sedí si tak profesor ve veřejné knihovně a sbírá jakési informace na svou další přednášku statistiky, když najednou překvapen vykřikne: "Překvapivé! Zvláštní!" - "Co se stalo?" optá se jeden ze studentů. "Věřil byste, že při každém mém výdechu zemře jeden člověk?" - "Opravdu zajímavé," opáčí student. "A zkusil jste jinou zubní pastu?"
.....
Děti píší písemku na téma báseň, Pepíček je hned hotový. Učitelka se podívá a vidí jediné slovo: Prdel. "No Pepíčku, co to má být, od koho to víš?" - "Od tatínka, když jde před námi nějaká slečna, říká Podívej, ta má prdel jedna báseň!"
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/6/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */

Ashley Tisdale - Ucesy

27. dubna 2009 v 18:48

Ashley Tisdale - Ucesy


zdrojik pre mna:alska.blog.cz
zdrojik pre teba:xprebabyx.blog.cz

Základ pro hezkou pleť

26. dubna 2009 v 19:22 PLEŤ

Základ pro hezkou pleť

Použijte k čištění leti některý z málo používaných prostředků, například máslo nebo sádlo.

Aby pleť mohla dýchat, vypadala zdravě a byla čistá, k tomu je zapotřebí vždy ji důkladně očistit od prachu a nečistot, které se na ní přes den usadí. Teprve po důkladném očištění je pleť připravena přijmout všechny další výživné látky obsažené v krému a může se začít regenerovat. K čištění můžete použít:

typical puberta:D

26. dubna 2009 v 18:58 PUBERTA=)

typical puberta:D

3. Února 2009 v 18:24


Všechno opravdu prožíváš
Rodiče a přátelé tě snadno rozčílí. Maličkosti, které ti dříve nevadily, tě náhlé dohání k zuřivosti. Možná ti mladší sestra začíná "lézt na nervy". Zlost je v pubertě úplně normální - mohou za ni hormonální změny. Vždyť mnoho žen se kvůli nim chová stejně podrážděně těsně před menstruací.
Náladovost také patří k pubertě. V jeden okamžik jsi opravdu šťastná a o chvilku později se rozčílíš nebo na tebe padne smutek. Až se budeš zase zlobit, zkus počítat do deseti (funguje to!) a zamyslet se nad tím dřív než začneš křičet na mámu nebo na kamarádku.

Avril-animačky

26. dubna 2009 v 18:54
http://avril-source.com/media/gifs/canon/004.gifhttp://avril-source.com/media/gifs/canon/001.gifhttp://avril-source.com/media/gifs/canon/007.gifhttp://avril-source.com/media/gifs/canon/008.gifhttp://avril-source.com/media/gifs/canon/009.gifhttp://avril-source.com/media/gifs/canon/003.gifhttp://avril-source.com/media/gifs/canon/005.gifhttp://avril-source.com/media/gifs/canon/006.gif
http://avril-source.com/media/gifs/canon/002.gif

chces dess?

26. dubna 2009 v 18:45
takže ahojte :) ak by ste chceli odo mňa dess tak vyplnte :))

1. prezívku :)
2. čo na dessign :) ( ak máš nejaký shoot vybrany napís kde ho nájdem ) =D
3. aké farby ( dwe poprosíím ) :D
4. twoj blogííísek :))

Pleť v zime

17. dubna 2009 v 11:09 PLEŤ

Pleť v zime

Vonku začína byť poriadna zima. A to pre našu pleť znamená stres. Vyžaduje si preto osobitnú starostlivosť. Na čo si musíme dávať pozor, ak chceme, aby bola stále hebká a krásna?
Opakuje sa to každý rok. Keď počas príprav na sviatky všade vládne atmosféra radosti, naša pokožka sa neteší. Máme bledú pleť, popukané pery a drsné ruky. Je to nepríjemné, ale nerobte si starosti: správne vybratá starostlivosť na zimu pomôže na podobné problémy rýchlo zabudnúť!

Veľký návrat čeleniek

17. dubna 2009 v 11:08 MÓDA=)

Veľký návrat čeleniek

Keď sa povie čelenka, nie je to ako kedysi, keď sme si predstavili ohavný pruh pleteniny alebo obyčajnú plastovú čelenku.Najlepšie inšpirácie na lodičky a trendy v topánkach

17. dubna 2009 v 11:06 MÓDA=)

Najlepšie inšpirácie na lodičky a trendy v topánkach


Odpútať sa od ťažkých čižiem, ktoré sú v tejto zime nevyhnutné, je momentálne nie príliš jednoduché. Aj keď je vonku stále pomerne sychravo, s dávkou radosti sa opäť vrhám do jarných inšpirácií, tentokrát trendov v oblasti topánok.

Jar plná kvetín, farieb, optimizmu

Teplé počasie bez pochýb aj v návrhároch topánok evokuje príjemné jarné motívy ako kvety a rôznofarebné kombinácie. Nechajte sa aj vy na jar očariť týmito optimistickými vzormi či lesknúcimi sa flitrami. Ak si dobre spomínam, minulý rok mali v predajniach Baťa modré balerínky s našitými morskými hviezdicami, mušľami a korálmi. Som si istá, že niečo na tento spôsob tu bude znova. Určite by som nie len ja prijala topánky podobné tým od Dolce & Gabbana (vpravo).

Pre gladiátorov na cestu do Ríma…

Gladiátorky boli veľkým hitom už minulý rok. Či už množstvo pásikov zviazaných do jedného v strede (ktorých vlnu rozpútal Balenciaga) alebo veľmi jednoduché modely, ide o veľmi príjemnú, pohodlnú a trendovú obuv. Tento typ topánok sa dobre kombinuje s nohavicami aj sukňami a v strieborných či zlatých odtieňoch môžu pôsobiť mierne extravagantne. Časté je aj použitie veľkých kameňov v strednej časti, kde sa pásiky zbiehajú. Myslím, že gladiátorky budú síce len chvíľkový ošiaľ, no do ich jedinečného looku sa oplatí investovať čo i keď na krátku chvíľu.

Geometrické platformy

Platformy na lodičkách sa tiež udržali ešte z minulého roka. Ich výhodou je najmä to, že topánku dvíhajú ešte vyššie aj pri maximálnej výške opätku a topánka tak môže byť vysoká kľudne aj viac ako 10 cm. Čo sa však trochu zmenilo, je výzor platform - tento rok nadobúdajú doslova tretí rozmer: sú useknuté, špicaté alebo jednoducho skrátené. Topánky s takouto platformou vyzerajú veľmi moderne a mestsky.

Ostatné detaily

Na obrázkoch si tiež môžete všimnúť, aký typ opätkov bude in - pôjde hlavne o tenké opätky zužujúce sa smerom nadol (všetky z "geometrických platforiem") alebo o tenké opätky zúžené v strede (kvetinové topánky Dolce & Gabbana). Obľube sa budú tešiť aj "kolíkové" opätky (glitrové Miu Miu). Populárne budú taktiež lodičky s otvorenou špičkou a ramienka okolo nohy, ktoré sú moderné nielen na gladiátorkách, ale aj na lodičkách.

Bozkávanie

17. dubna 2009 v 11:03 CHALANI=)

Bozkávanie


Už len to slovo v nas vzbudzuje pocit šťastia...Bozk...ale aby bozk za niečo stal musi byť perfektní..chceš vediet ako na to?

Do koho sa zamilovať?

17. dubna 2009 v 11:03 CHALANI=)

Do koho sa zamilovať?

Určite už nejdena z vás pocitila niekdy v živote lasku, teraz myslím hlavne ku chalanovi.Nie však vžy bola opätovaná alebo to bola len chvílkova zaležitosť.Však mali by sme si davať na chalanov večší pozor.Možno je to len môj nazor a moja skúsenosť ale aj od viacerých báb som už počula že to tak naozaj je...

Ako zostať kamoška

17. dubna 2009 v 10:58 CHALANI=)

Ako zostať kamoška

Máš chalana ale už to nieje bohviečo? Máš ho rada a preto snim chceš zostať KAMARATKA?
Pomôžem ti ako sa sním rozísť po dobrom :)

Postava do plaviek s diétou podľa krvných skupín!

17. dubna 2009 v 10:55 CHUDNEME:P

Postava do plaviek s diétou podľa krvných skupín!

Postava do plaviek s diétou podľa krvných skupín!

Možno ste vyskúšali už niekoľko "zaručene" účinných diét. Tukožrútsku, Atkinsovu, deväťdesiatdňovú, detoxikačnú... No počuli ste už o diéte, ktorá by sa riadila krvnými skupinami? Ak nie, čítajte nás ďalej.
Zásady diéty
Autorom diéty podľa krvných skupín je americký lekár Dr. Peter D´Adamo. Tvrdí, že ak zmeníte stravovanie podľa toho, akú krvnú skupinu máte, podarí sa vám v prvom rade načerpať energiu, cítiť sa zdravo, a samozrejme - zhodiť prebytočné kilogramy. Jediné, čo potrebujete, je vedieť, akú máte krvnú skupinu a držať sa zásad, ktoré D´Adamo odporúča.
Nulka
Ľudia s krvnou skupinou nula by mali vylúčiť z jedálnička sladené malinovky, strukoviny, müsli, šunku, chlieb, pečivo, kečup, vyprážané jedlá, jesť by mali skôr živočíšne ako mliečne výrobky a dbať na dostatok pohybu. Ich cieľom by malo byť zlepšenie fungovania štítnej žľazy a naštartovanie metabolizmu.
Môžete: špenát, cibuľu, kapustu, maliny, datle, figy, slivky, artičoky, brokolicu, kozí syr, tofu, fazuľu, ryby, teľacie mäso, hovädzie mäso, divinu a morské živočíchy.
Vynechajte: sladené nápoje, mliečne výrobky, majonézu, kečup, špargľu, chlieb, pečivo, šunku, citrusy, strukoviny, čierny čaj, zemiaky, kefír a ovocné džúsy.

Aj krásna herečka Liz Hurley
sa spoľahla na diétu
podľa krvných skupín
Áčko
Dr. D´Adamo tvrdí, že "áčkarom" svedčí zdravá vegetariánska strava. Naopak, treba vypustiť z jedálnička živočíšne tuky a obmedziť aj mliečne výrobky, pretože pri nich ľuďom s touto krvnou skupinou hrozia poruchy trávenia.
Môžete: rastlinné oleje, sóju a sójové výrobky (syry, mlieko, nátierky a pod.), šošovicu, špenát, pohánku, z ovocia ananás a tiež aj ryby bohaté na omega-3 mastné kyseliny ako sardinky, losos, makrela.
Vynechajte: mäso, najmä hovädzie, baranie, pečienky, kačku a divinu, všetky údeniny (saláma, slanina, šunka), zákusky, otruby, z ovocia sa radšej vzdajte banánov, manga, papáje a radšej nepite ani pivo a likéry. Okrem toho vám dobre nespravia ani zemiaky a hríby.
Béčko
Ľudia s krvnou skupinou B by mali zvýšenú pozornosť venovať svojmu imunitnému systému. Preto si neváhajte dopĺňať vitamíny A, B, C, D a E a tiež železo, či už prirodzeným spôsobom alebo pomocou doplnkovej výživy. Pozor treba dávať na šošovicu, ktorá spomaľuje metabolizmus.
Môžete: veľa zeleniny, ryby, králiky, divinu, morské živočíchy, ale aj proso, huby, ryžu, nízkotučné mliečne výrobky, fazuľu, brokolicu, špenát, tvaroh, zelený čaj a ovocie (ananás, banány, papája, egreše, mandarínky, datle).
Vynechajte: Ak milujete zmrzlinu, zrejme vás sklameme - podľa Dr. D´Adama vôbec nie je vhodná pre "béčkarov". Rovnako tak sa treba vzdať aj arašidov, bagiet, tofu, rajčín, kukurice, šošovice, čiernych olív, kokosu, avokáda a plesňových syrov.
Ábéčko
"Ábečkári" by si mali dávať pozor na správne fungovanie srdiečka a imunitného systému. Preto bude strava bohatá na zeleninu, tofu, morské riasy a kyslomliečne produkty.

Môžete: tofu, jogurt, kyslú smotanu, kefír, riccotu, sójový chlieb, sardinky, tresku, zemiaky, karfiol, brokolicu, bôb, ananás, králika, pstruha a morské riasy. Sushi vám iste neublíži!
Vynechajte: Na druhej strane stoja hovädzie steaky, ktoré pre vaše zdravie nie sú najlepšie a dokonca Dr. D´Adamo neodporúča ani konzumáciu hydiny a masla. Mlieko, kukuricu, fazuľu, banány, reďkovky, artičoky, parmezán, zmrzlina a avokádo vám tiež neurobia dobre.
zdrojiiQ for me : wanda.sk

zdrojik pre mňa:

zdrojik pre teba: