pece o vlasy

5. ledna 2009 v 22:08 |  VLASY,ÚČESY=)
Mastné vlasy: mastné vlasy má občas každá z nás, pokud si je včas neumyje. Takové vlasy jsou pak zplihlé, slepují se do pramínků a vypadají zanedbaně. Lesknou se, nedají se učesat ani upravit. Za opravdu mastné vlasy se ale označují takové, které se mastí neustále. Mastné vlasy jdou ruku v ruce s mastnou pletí. Může to souviset i s věkem a zvýšenou hladinou hormónů. Dobrá zpráva je, že s vyšším věkem se tvorba mazu snižuje.
Tip: Není nic ošklivějšího než dlouhá umaštěná hříva. Pokud trpíš na mastné vlasy a nejsi schopná se o ně pravidelně a pečlivě starat, zvol raději kratší a praktičtější sestřih!
Rada: Nepoužívej příliš horkou vodu nebo příliš horký vzduch při fénování. Vlasové kondicinéry nanášej jen po délce vlasu a na konečky kořínky vynech. Při mytí a masáži hlavy nevyvíjej tlak.
Lupy: Zdravá pokožka se průběžně obnovuje sama. Během přibližně 30 dní se přitom z kožních buněk, které se nově vytvořily, stanou buňky zrohovatělé vrstvy a jako velmi malé, pouhým okem viditelné buněčné balíčky na povrchu pokožky se odloupnou. Tento normální proces tvorby nových buněk a jejich odlupování je v případě výskuty lupů narušen. Je vědecky prolázano, že u lidí, ktěří mají lupy, se pokožka obnovuje každých 20 dní - tedy o třetinu rychleji. Buňky se pak dostanou na povrch kůže příliš rychle a zde se jako větší svazky buněk - destičkovité, viditelné lupy - oddělí.
Tip: Domácí barvení si můžeš dovolit, pokud máš naprosto zdravé a bezproblémové vlasy. Když už se na to vrhneš, dodržuj návod a postupuj krok za krokem. V případě katastrofy ti pomůže kadeřník :)
Rada: Určitě používáš laky na vlasy, gely nebo pěnová tužidla. Nepřeháněj to s nimi. Jestli se jich nedokážeš vzdát, pravidelně a pečlivě si myj vlasy! Zamez podráždějí pokožky neopatrným česáním, kartáčováním a masírováním.
Jemné, měkké a poletující vlasy: Říká se, že poletující a zelektrizované vlasy znamenají zamilovanost. :-) Spíš jde ale o známku toho, že s nimi není něco v pořádku. Jemné a poletující vlasy mají menší průměr a objem. Jsou méně odolné, působí unaveně a mají sklon k přecitlivělosti. Vzniká v nich velmi rychle statický náboj a běžný účes dlouho nevydrží.
Tip: Připrav si masku na vlasy! Potřebuješ: 1/2 hrnku oregana, 1 polévkovou lžici vanilkového cukru a hrnek vody. 30 minut povař, nech vychladnout a vmasíruj do vlasů. Po deseti minutách důkladně opláchni! Pivo je skvělé na vlasy. Jednoduše si je ale propláchni tímto mokem a uvidíš sama...
Rada: Jemné vlasy vyfénuj nejprve přes hlavu, budou vzdušnější a plnější. Nech si je stupnovitě sestříhat. To ti zajistí snadnější a objemnější účes. Vlasy budou vypadat mnohem hustší a zdravější! Používej kvalitní přípravky pro větší objem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama